Майбутній урожай ріпаку знаходиться під загрозою із-за екстремальних погодних умов, що створилися на початку весни. Заморозки, рясні снігопади і посуха серйозно вплинули на посівні площі озимого ріпаку. Втрати оліїстої в деяких регіонах складають до 20% від засіяних площ. В таких умовах не доводиться чекати і високої врожайності. На сьогоднішній день планується отримати 1,8 млн. тонн валового врожаю масницю.
Міністерство аграрної політики і продовольства інформує, що по всій країні лише 7% посівних площ озимого ріпаку вважаються збитковими. Більш ніж на 800 тис. гектарах передбачається стиснути ріпак з врожайністю до 23 ц/га.
Вже до початку травня експерти з обережністю стали оголошувати ціни на новий урожай. На базисі EXW середня ціна на тонну ріпаку реєструється на рівні 399 USD. При цьому базис внутрішньої ціни по відношенню до серпневого ф'ючерсу на біржі Euronext на сьогоднішній день практично дорівнює нулю. Порівняно з минулим роком ціни зросли на 10%.
Нинішні кліматичні ризики передбачають напружений маркетинговий рік по експорту ріпаку. Скоріше всього буде спостерігатися зростання цін. Тільки конкуренція з боку інших олійних культур або зниження маржі переробки ріпаку в Європі зможе зупинити цю тенденцію.