79a603.jpg
посадка полуниці: насіння або саджанцІ- вирощуванням розсади з насіння,
- посадкою дочірніх розеток,
- партікуляціей (діленням куща).
- можливість поповнення плантації новинками селекції;
- дешевизна посадкового матеріалу;
- виключена передача рослинних вірусів, нематоди іземлянічного кліща;
- можливість самостійного відбору посівного матеріалу сну і більш плідних примірників.
Самостійно заготовити насіння зможе навіть новачок. Для цього відбирають стиглий великий плід з високопродуктивного куща. За допомогою ножа знімають з ягоди верхній шар, що містить крихітні насіння-горішки. Массурі перуть по відрізку тканини, ретельно просушують. Насіння пересипають в паперовий пакетик і зберігають при зниженій вологості до посіву.
- Посадити полуницю насінням можна в торф'яні таблетки або ящички для розсади, наповнені живильним субстратом.
- Подбайте про хороше дренажі, виконайте зливні отвори на днище тари.
- Використовуйте субстрат на основі суміші листового перегною, городнього ґрунту і піску в співвідношенні 1: 1: 2 або суміші піску з перегноєм 3: 5.
- Попередньо замочіть насіння в стимуляторе зростання.
- Насіння висівають на глибину 5 мм в борозенки, розташовані кроком 5 см, закладення поверхнева.
- Посадки прикривають склом, містять при температурі 22-25⁰C. До появи сходів скло щодня знімають для провітрювання, видаляють конденсат, проводять зрошення через піддон.
- Після появи сходів скло знімають, ємності виставляють під розсіяне світло.
- Пікіровку виконують на стадії 3-4 справжніх листочків. Краще відразу пересадити сіянці в індивідуальні стаканчики, щоб уникнути повторної пікіровки.
- За 2-4 тижні до планованої пересадки розсаду подвергаютзакаліванію, ненадовго виносячи на відкрите повітря.
- Посадку саджанців полуниці проводять після відступу заморозків і прогріву грунту (в травні-червні).
- При ранньому посіві (в лютому) саджанці принесуть плоди в поточному сезоні, але краще видалити перші квітконоси для стимуляції укорененія.Прі посіві в квітні пересадку проводять восени, а перші плоди з'являться успадковує рік.
391d7d.jpg
0cecbe.jpg
ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНІ САДЖАНЦІ- купуйте розсаду тільки в розпліднику, це убезпечить від пересортиці і хвороб;
- переконайтеся, що кущ не вражений хворобами або шкідниками;
- краще покупка розсади із закритою корневойсістемой, вони мають кращу приживлюваність;
- здоровий кущ має розвинену кореневу мочку, не менше п'яти листя і ріжок діаметром 6-7 мм.
- Якщо у куща відкрита коренева система, постарайтеся висадити його в найкоротші терміни або помістіть в ємність з вологим мохом. Зберігайте його в прохолодному місці.
- За 8 тижнів до висадки перекопайте ділянку, видаліть сорнякі.Прі необхідності проведіть обробку препаратами від личинок шкідників.
- Внесіть під перекопування 8-10 кг зрілого компосту або перегною, 100 г суперфосфату, склянка деревної золи і 50 г сірчанокислого калію (на 1м2).
- Безпосередньо перед висадкою спушите грунт, сформіруйтелункі кроком 30-40 см. Глибина лунки повинна відповідати обсягу земляногокома.
- Саджанці з відкритою кореневою системою на півгодини поміщають в розчин стимулятора росту, потім умочують в глиняну бовтанку. Попередньо у розсади видаляють листя, залишаючи 3-4 найбільш великих листа, корінці вкорочують до 10 см.
- Рослини ретельно поливають, витягають з ємності із земляною грудкою і поміщають в лунку. Кореневу шийку розташовують врівень з поверхнею грунту.
- Досипьте землю в ямку, ущільните, рясно полийте.
- Перед першою зимівлею молоду поросль накривають ялиновим гіллям або споруджують тунель з спанбонду. Попередньо видаляють столони і третина листяної маси.
5efb24.jpg
733b02.jpg
посадка полуниці навесніВесенняя посадка проводится после установления стабильно тёплой погоды. Участок готовят аналогичным образом с осени или непосредственно во время высадки в каждую лунку вносят порцию удобрений (перегной и древесную золу).
Как посадить клубнику весной? Технология аналогична описанной выше. На случай резкого похолодания над грядкой сооружают временное укрытие из плёнки или укрывного материала.
При правильном выборе посадочного материала, соблюдении технологии, сроков высадки, юная поросль быстро приживётся и в скором времени одарит вас богатым урожаем.