За травень місяць 2017 року експорт української пшениці знизився на 340 тис. тонн порівняно з квітневим показником і склав близько 860 тис. тонн. Всього з початку маркетингового року Україні вдалося продати за кордон 16,67 млн. тонн зернових культур. Щоб досягти прогнозованого показника експорту, українським трейдерам необхідно до кінця поточного сезону експортувати приблизно 300 тис. т зерна.
Аналітик «ОДА Україна» Павло Мартишів охарактеризував поточну кампанію досить складною із-за порушень в динаміці експорту. Вийшло так, що в серпні і вересні 2016 року з морських портів було відвантажено рекордні обсяги української пшениці за низькими цінами. Причиною цього стали високі кредитні ставки для сільгоспвиробників, які змушені були скоріше продати зерно, щоб підвищити ліквідність. Не останню роль у ціноутворенні зіграли Меморандум про взаєморозуміння з експортерами зерна, а також непрозорі умови повернення експортного ПДВ.
Аналітик зазначив, що в той момент спостерігалися і логістичні труднощі всередині країни: торговельні компанії намагалися збільшити відвантаження пшениці до надходження в продаж нового врожаю кукурудзи. З-за цього на початку маркетингового року величезні обсяги пшениці були експортовані за ціною від $160 до $168 за тонну продукції. Середня ж ціна за тонну пшениці в квітні-травні реєструвалася на рівні $188.
Нагадаємо, що вітчизняна пшениця активно продається в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону — Таїланд, Індонезію, Південну Корею і Бангладеш.