Семена пшеницы Солоха (элита)
Опис
СОЛОХА Пшениця озима м’яка Оригінатори: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН України. Занесений до реєстру сортів рослин України на 2010 рік для вирощування у Поліській, Лісост...
СОЛОХА
Пшениця озима м’яка
Оригінатори: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН України. Занесений до реєстру сортів рослин України на 2010 рік для вирощування у Поліській, Лісостеповій та Степовій зонах України.
Біологічні ознаки:
Сорт короткостебельний, високоінтенсивного типу, ранньостиглий, вегетаційний період 278-282 дні. Стійкий до вилягання. Зимостійкість вища середньої, сорт посухостійкий. Стійкий до ураження борошнистою росою та середньостійкий до ураження бурою листковою іржею. Стійкий до проростання зерна в колосі та осипання. Різновидність - еритроспермум.
Якість зерна:
Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно сорту Солоха містить 12,9-15,0% білка, 26,6-33,4% -сирої клейковини, сила борошна - 320-395 а.о., об'єм хліба із 100 г борошна - 1000-1180 мл, загальна оцінка хлібопекарських властивостей 7,9-8,3 бала. Віднесений до сильних пшениць. Сорт високоурожайний. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні урожаї. За даними оригінатора (ІФРГ НАН України), за роки конкурсного випробування (2007-2009 pp.) середня урожайність сорту Солоха складає 96,9 ц/га, що на 9,4 ц/га перевищує врожайність стандарту.
Генетичний потенціал сорту Солоха дозволяє отримувати урожай, який перевищує 100ц/га. Рекордні врожаї у Державному сортовипробуванні були отримані у Хмельницькій області (Хмельницький ДЦЕСР) - 106,1, 103,3 ц/га; Полтавській області (Миргородська ДСС)-101,8 ц/га; Кіровоградській області (Кіровоградська ДСС) - 101,0 ц/га; 102,3 ц/га.
Агротехнічні вимоги:
Сорт необхідно розміщати на кращих попередниках. Він, добре реагує і витримує високі фони мінерального живлення, формуючи на них рекордні врожаї. Специфічним для мінерального живлення сорту є необхідність ранньовесняного підживлення по мерзлоталому ґрунті та внесення добрив з осені (до чи після посіву). Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також 2-3-разовий захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, фунгіцидами типу Фалькон чи Фолікур.
З метою отримання високоякісного зерна потрібно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом у дозі N 10-15 кг на га у фазі колосіння - молочна стиглість.
Норма висіву насіння - 5,5-6,0 млн схожих зерен на 1 га залежно від зони та волого забезпечення, глибина загортання насіння не більше 5-7 см.
Сіяти в другій половині оптимальних строків.